HUMENNÉ – V priemyselnom parku Chemes v Humennom rozbehol výrobu nový mäsokombinát Althan. Vo fabrike na výrobu mäsových výrobkov našlo prácu 61 ľudí z regiónu Humenné, vo výhľade je vznik ďalších 40 nových pracovných miest.

Mäsokombinát patrí pod holdingovú spoločnosť MOF, a.s., za ktorou stojí Ján Molnár. Althan chce v Humennom pokračovať v tradícii výroby mäsových výrobkov najvyššej kvality s ich prijateľnými cenami pre slovenský trh.

Areál priemyselného parku Chemes ponúkol ideálne prostredie pre vybudovanie novej fabriky na výrobu mäsových výrobkov. Fabrika vznikla rekonštrukciou troch budov, z ktorých vznikol ucelený komplex s najmodernejšou prevádzkou. Za investíciou, výlučne z vlastných zdrojov, stojí holdingová spoločnosť MOF, a.s. Jána Molnára.

 

 

„Za myšlienkou vybudovania novej fabriky je navrátenie sa k tradičným receptúram, chutiam a kvalite mäsových výrobkov vyrábaných v Humennom, ktoré postupne začali na trhu vytláčať mäsové výrobky s rôznymi náhradami,“uviedol Richard Gavaľa, riaditeľ spoločnosti Althan. Spracované čerstvé hovädzie a bravčové mäso najvyššej kvality pochádza výlučne zo zvierat zo slovenských chovov. Motto podniku je „Tradičná kvalita sa vracia.“

 

Za názvom mäsokombinátu a značky nových mäsových sa skrýva ďalšie meno bavorského šľachtického rodu, ktorý bol historicky spätý s mestom Humenné na prelome 17. a 18.storočia. Michael Wenzel von Althann bol manželom grófky Juliany Terézie, jednej z dcér posledného mužského potomka rodu Drugeth- Žigmunda Drugetha.

Aj názvy jednotlivých výrobkov značky Althan sa viažu k regiónu Humenného.

Mäsokombinát rozbehol výrobu so základným sortimentom mäsových výrobkov značky Althan: párkoviny, varená výroba (jaternice, tlačenky), trvanlivé salámy, trvanlivé suché salámy, šunkový program, gazdovský program- výrobky zo sušeného mäsa. „V priebehu januára tohto roku sme sortiment rozšírili o ďalších osem výrobkov. Pre Veľkonočný trh pripravujem rozšírený balík mäsových výrobkov v tradičnej kvalite a chuti vyrábané v Humennom, na ktoré boli zákazníci zvyknutí. Nepoužívame žiadne náhrady, “ povedal Gavaľa. Althan reflektuje na súčasnú ekonomickú situáciu a zákazníkom ponúka výrobky v prijateľných cenách zodpovedajúcim kvalitnému mäsu, z ktorých vyrába.

Vo výrobe nového podniku našlo zatiaľ stabilnú prácu 61 zamestnancov. „Sú to ľudia, ktorí boli aj v evidencii úradu práce,“poznamenal Gavaľa.

Ambíciou spoločnosti je rýchle etablovanie na slovenskom trhu. „Ak nás budú zákazníci akceptovať, budeme radi ak do roka výrobu rozšírime a spolu u nás nájde prácu 100 zamestnancov,“ dodal.

Althan sa v súčasnosti zameriava na slovenský trh. Zatiaľ úspešne vytvára a upevňuje svoje obchodné siete na východnom a strednom Slovensku.