MÄSOKOMBINÁT ALTHAN MIERI NA VEĽTRH DANUBIUS GASTRO

MÄSOKOMBINÁT ALTHAN MIERI NA VEĽTRH DANUBIUS GASTRO

Spracovateľ mäsa a mäsových výrobkov humen- ský mäsokombinát Althan bude mať svoj stánok na veľtrhu gastronómie a hotelierstva Danubius Gastro, ktorý bude v bratislavskej Inchebe.

HUMENNÉ. V novom modernom humenskom mäsokombináte Althan finišujú s prípravami na účasť na veľtrhu gastronómie a hotelierstva Danubius Gastro, ktorý sa bude konať v Incheba Expo v Bratislave.
Sviatok gurmánov a kulinárov Veľtrh Danubius Gastro prezentuje ucelenú ponuku pre oblasti gastronómie a hotelierstva od profesionálneho prístrojového vybavenia, cez nábytok, potraviny, nápoje, až po obalové materiály, obchody a reklamu. Kolektívne zastúpení vystavovatelia zo zahraničia ponúkajú ochutnávky národných kulinárskych i nápojových špecialít. Danubius Gastro je sviatkom všetkých s profesionálnym, či laickým záujmom o prezentované oblasti. Okrem potešenia zmyslov prináša i množstvo nových užitočných informácií pre prevádzkovateľov hotelov, reštaurácií, kúpeľov, rôznych typov gastroprevádzok a obchodov. Neodmysliteľnou súčasťou Danubius Gastro sú sprievodné podujatia, ktoré porovnávajú zručnosti barmanov, baristov, kuchárov, cukrárov, pekárov i someliérov.

 

Spoločná prezentácia Althanu a Cessi
„My ako spracovatelia mäsa a mäsových výrobkov budeme prezentovať svoju produkciu a produkciu Zemplína v spoločnom stánku s ďalšou holdingovou spoločnosťou MPC Cessi,“ potvrdil Richard Gavaľa, výrobný riaditeľ mäsokombinátu Althan. „V tomto dizajnovo atraktívnom stánku budeme spoločne prezentovať našu celú produkciu, s ktorou chceme osloviť nových zákazníkov aj v bratislavskom kraji a okolí,“ povedal. „Firma má v tomto roku v krátkom čase zámer osloviť túto oblasť cez obchodných partnerov a nové obchodné systémy. Ako sme postupne rástli, túto oblasť sme sledovali a rozhodne ju nenechali nepovšimnutú. Hľadali sme najlepšie spôsoby ako prekonať vzdialenosť medzi východom a západom Slovenska. V tomto okamžiku si dovoľujeme aj týmto podujatím odštartovať naše pôsobenie v bratislavskom regióne,“ dodal.

 

Vstúpia na nový trh
„Novým zákazníkom chceme priniesť to, čo im možno na ich trhu chýba. Chceme spestriť tamojšiu ponuku o tradičné mäsové špeciality, ktoré vychádzajú z nášho širokého portfólia. Veľmi dobre sa osvedčili v našich prevádzkach a u našich obchodných partnerov v regióne východného a stredného Slovenska kde pôsobíme,“ vysvetlil Gavaľa. „Verím, že aj týmto spôsobom prinesieme a doplníme novým zákazníkom kvalitný mäsový sortiment s vysokým podielom mäsa, ktorý chodia nakupovať do Rakúska. Zároveň chceme podporiť našu výrobu a väčšie etablovanie pravých slovenských výrobkov na tomto trhu,“ zdôraznil.

V talóne majú prekvapenia
Veľtrh Danubius Gastro slávnostne otvoria 30.januára a v priestoroch bratislavskej Incheby bude až do 2. februára. Spoločný stánok mäsokombinátu Althan a MPC Cessi bude špecifický spoločnýmu prvkami slovenskej trikolory. MPC Cessi sa budú prezentovať novým dizajnon. Okrem množstva vysoko kvalitných mäsových výrobkov značky Althan si budú môcť návštevníci preveriť kvalitu cestovinárskych, pekárskych a cukrárskych výrobkov z Cessi, ktoré sa stali obľúbeným a vyhľadávaným sortimentom medzi zamestnancami firiem sídliacich v Priemyselnom parku Chemes v Humennom kam ich denne dovážajú zo Spišskej Novej Vsi. Gavaľa naznačil, že pre prezentáciu na veľtrhu si pripravili aj ďalšie magnety, ktoré pritiahnu návštevníkov k stánku na dlhé minúty. Vopred o nich hovoriť nechcel. „Bude to prekvapenie. V stánku veľmi radi privítame aj všetkých Humenčanov, ktorí pôsobia v Bratislave. Veríme, že aj takouto formou im aspoň na chvíľu priblížime vôňu a chuť rodného Zemplína,“ povedal Gavaľa.